سایت رسمی شورای اسلامی شهر اصفهان امروز سه‌شنبه، 6 اسفند 1398
مسیر : صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تکریم ارباب رجوع و شفافیت در امور شعار همه ادوار شورا بوده است
کد محتوا : 34028
تعداد بازدید: 853
چهارشنبه، 1 خرداد 1398
تکریم ارباب رجوع و شفافیت در امور شعار همه ادوار شورا بوده است
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان:
تکریم ارباب رجوع و شفافیت در امور شعار همه ادوار شورا بوده است
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تکریم ارباب رجوع باید در مدیریت شهری جدی گرفته شود چرا که هم احکام دینی است و هم با مردم در این خصوص عهد بسته‌ایم.
به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در برنامه رادیو صدای شهر اظهار کرد: تصور می‌کنم یکی از مواردی که وجه مشترک همه گروه‌های سیاسی بوده و هست تکریم مردم و بهبود حقوق شهروندی بود که فصل مشترک همه اعضای ادوار شوراها بود.
 
وی با بیان اینکه بی شک شورای منتخب مردم باید همه شعارها به ویژه تکریم ارباب رجوع و شفافیت در امور را در دستور قرار دهد، افزود: پس از آغاز به کار پنجمین دوره شورا منشور فعالیت تدوین شد و یکی از مباحث مهم در آن تکریم ارباب رجوع و ارتباط بیشتر بین مردم و مدیریت شهری بوده است.
 
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مأموریت‌های شورای شهر اصفهان، ابتدا انتخاب شهردار اصفهان بود که باید فردی انتخاب می‌شد که بتواند شعارها را تحقق بخشد و شورای شهر نیز بر این مسیر نظارت کند، تدوین بودجه نیز از دیگر مأموریت‌های شورای شهر است.
 
نصراصفهانی تصریح کرد: همواره یکی از تاکیدات و نظارت‌های شورای شهر در خصوص برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع بوده است. امروز یکی از مشکلات در جای جای کشور این است که باور نداریم همه مردم دارای حق هستند و متاسفانه باور ندارند همه مردم می‌فهمند، اگر این موضوعات برطرف شود جامعه به سوی پیشرفت می‌رود و اگر این رویکرد نادرست بهبود پیدا کند قطعاً کشور به پیش می‌رود. مدیریت شهری مشارکت با مردم را در رأس امور خود قرار داده و به همه مردم باور دارد و به همین جهت در شورا هم این باورها را جدا دنبال می‌کنیم. 
 
وی با اشاره به اینکه مدیران شهری اصفهان باید مردم دار باشند، گفت: اگر شرایط زیستی مناسبی ایجاد نکنیم و اگر حمل ونقل عمومی را جدی نگیریم اگر آلودگی هوا باشد یعنی حقوق شهروندی را رعایت نکرده‌ایم.
 
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: تکریم ارباب رجوع باید در مدیریت شهری جدی گرفته شود چرا که هم احکام دینی است و هم با مردم در این خصوص عهد بسته‌ایم. هر عزیزی که به شهرداری‌ها یا سازمان‌های وابسته به شهرداری مراجعه می‌کند ما فرض را بر این می‌گذاریم که شهروند مشکل دارد و وظیفه ما این است که این شهروند را تکریم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار او را حل کنیم.
 
نصراصفهانی با اشاره به اینکه مکانیزه کردن فرآیندها در مدیریت شهری را به جد دنبال می‌کنیم تا رفت و آمدها کمتر شود، بروکراسی اداری وجود دارد ولی در حال اصلاح فرایندها و رفتارها هستیم و پای مکانیزه کردن فرایندها ایستاده‌ایم، تاکید کرد: باید کارمندان شهرداری ارباب رجوع را مثل خانواده خود بدانند و اگر مشکلی برای ارباب رجوع پیش آمد سریعاً به بازرسی شهرداری منطقه مراجعه و اطلاع دهند. اگر کارمندی بر اساس منشور کارمندی رفتار نکند و تکریم ارباب رجوع را انجام ندهد قطعاً با او برخورد می‌شود.
 
وی اظهار کرد: شورای شهر باید در جایگاه پاسخگویی قرار گیرد برای مردمی که پرسشگر هستند و به همین نسبت مدیریت شهری باید برای اعضای شورای شهر پاسخگو باشد، این مردم هستند که در این شهر باید مشکلاتشان حل شود. اعضا شورا یکی از مأموریت‌هایی که دارند نظارت بر امور جاری و ساری مردم شهر است و با تعامل مدام در حال رفع مشکلات هستند.
 
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: شهرداری اصفهان به دنبال کاهش مدت زمان صدور پروانه است.تصور می‌کنم دسترسی به اعضای شورا اصلاً سخت نیست و مردم می‌توانند با حضور در ساختمان شورا با منتخبین خوب مشکلات را مطرح کنند و آنها هم باید پاسخگو باشند.
 
نصر اصفهانی اضافه کرد: یکی از اهداف برای ایجاد دفاتر پیش‌خوان موضوع پاسخگویی و بازدید‌ها هست، مدیریت شهری اگر متوجه این بشود که این دفاتر پیش خوان که برای تسهیل و تسریع امور مردم است ناکارامد بوده، حتماً شورای شهر تجدید نظر در این زمینه را در دستور کار خود قرار خواهد داد.این دفاتر پیش‌خوان باید سرعت لازم را داشته باشند و اگر چنین نباشد به روال قبل باز خواهیم گشت.
 
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم الفت و وحدت میان مردم و مدیریت شهری تداوم یابد و شهری زیست‌پذیر با محوریت انسان و برای زندگی بهتر برای شهروندان اصفهانی داشته باشیم.

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به سایت رسمی شورای شهر اصفهان می باشد.