گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/لزوم توجه ویژه به ارزش های تاریخی شهر
کد محتوا : 24367
تعداد بازدید: 873
يکشنبه، 21 آبان 1396
لزوم توجه ویژه به ارزش های تاریخی شهر
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:
لزوم توجه ویژه به ارزش های تاریخی شهر
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توجه ویژه به ارزش های تاریخی شهر اصفهان امری لازم و ضروری است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در پی بازدیدی که از عصارخانه شاهی داشتم موفق به دسترسی به پشت میدان نقش جهان و بازار شدم، اظهار کرد: با مشاهده تصاویری از روی پشت بام میدان نقش جهان از یک سو به تاریخ باشکوه معماری و شهرسازی سرزمینم بالیدم، اما از سوی دیگر از مشاهده شرایط نابه هنجار حاکم بر پشت بام و کالبدهایی که به صورت بسیار ناهماهنگ در کنار میدان شکل گرفته اند به شدت متأثر و متأسف شدم.
وی اضافه کرد: از آنجایی که همه مدیران شهری ظاهراً در دوره جدید درصدد ایجاد ظرفیت های جدید هستند، در حالی که ما از همین پتانسیل های بی نظیر هم غفلت کرده ایم. 
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان  تصریح کرد: این در حالی است که میدان نقش جهان به عنوان نگین ارزش های تاریخی، معماری و شهرسازی اصفهان است و حال در مورد سایر ارزش ها و پتانسیل های تاریخی خود بخوانید حدیث مفصل را. 
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع تذکر اینجانب مبنی بر توجه فوری و ویژه به این ارزش های بی نظیر و تجدید ناشدنی، از سوی مسئولین امر است، چرا که در غیر این صورت عواقب امر غیر قابل جبران خواهد بود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.