گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها
کد محتوا : 24369
تعداد بازدید: 821
يکشنبه، 21 آبان 1396
ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها
نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:
ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها
نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید در کنار حفظ و گسترش توان دفاعی کشور مجددا به بحث گفت و گوی تمدن ها بازگردیم و ضرورت آن را مجددا به خود گوشزد کنیم و اصفهان می تواند با استفاده از ظرفیت شهرهای خواهرخوانده خود پیام صلح طلبی و مدارای ایرانیان را به جهان ارسال
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مزروعی در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت 20 آبان ماه به عنوان روز تاسیس کانون وکلا اظهار کرد: در روز 20 آبان ماه سال 1309 کانون وکلای دادگستری به ریاست علی اکبر خان داور-وزیر عدلیه وقت- تاسیس شد و پس از آن در هفتم اسفند ماه سال 1331 با تصمیم مرحوم مصدق به استقلال رسید،لذا این روز را به مردم ایران تبریک عرض می کنم.
وی اضافه کرد: شهردار اصفهان نیز به دارا بودن عنوان وکیل مفتخر هستند و پسندیده است که ایشان نیز در شهرداری در پاسداشت چنین روزهایی برنامه ویژه در نظر داشته باشند.
نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: فردوسی در شاهنامه خود دو بیت در وصف روزگار ضحاک دارد:
نهان گشت کردار فرزانگان/پراگنده شد کام دیوانگان
هنر خوار شد جادویی ارجمند/نهان راستی آشکارا گزند
 که این دو بیت حکایت وضعیت منطقه ما است و وضعیت به صورتی است که چند کشور هر روز به مدت چند سال بمباران و حمله هایی را نسبت به ملتی انجام می دهند و از انواع و اقسام امکانات خود نیز در این زمینه استفاده می کنند.
وی ادامه داد: اما در کنار این موضوع ملت ایران را به مسائل ناروا متهم می کنند و با توجه به این موضوع باید در کنار حفظ و گسترش توان دفاعی کشور مجددا به بحث گفت و گوی تمدن ها بازگردیم و ضرورت آن را مجددا به خود گوشزد کنیم.
مزروعی تاکید کرد: به همین دلیل از شهرداری درخواست می کنم با استفاده از ظرفیت های شهرهای خواهرخوانده پیام صلح طلبی و مدارا و فرهنگ ایرانیان را به گوش شهرهای دیگر در جهان برساند.
وی افزود: در تاریخ 19 شهریور ماه 96 در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تذکری مبنی بر اجرای بند 22 ماده 55 قانون شهرداری دادم که شهرداری گزارشی تهیه کرده و بررسی های کارشناسی را انجام بدهند که آیا امکان و مجوز کنسرت در اماکن تاریخی وجود دارد یا خیر که هنوز هیچ گونه انعکاس و واکنشی در این زمینه مشاهده نکرده ام و خواستار پیگیری این موضوع هستم.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.