گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/نقش شهرداری ها در مدیریت بحران مورد غفلت قرار گرفته است
کد محتوا : 24370
تعداد بازدید: 894
يکشنبه، 21 آبان 1396
نقش شهرداری ها در مدیریت بحران مورد غفلت قرار گرفته است
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان:
نقش شهرداری ها در مدیریت بحران مورد غفلت قرار گرفته است
نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل ها در شهرداری ها به ویژه در کلان شهرها نقش شهرداری ها در مدیریت بحران مورد غفلت قرار گرفته و جایگاه شایسته ای به شهرداری ها واگذار نشده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، امیراحمد زندآور در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به اتمام مدت آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران از سال 1393 تاکنون لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور این هفته در نوبت تصویب در مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرداری ها به خصوص کلانشهرها نقش شهرداری ها در مدیریت بحران مورد غفلت قرار گرفته و جایگاه شایسته ای به شهرداری ها واگذار نشده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: با توجه به این موضوع از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می شود با در نظر گرفتن سیاست های کلی نظام در حوزه مدیریت بحران لایحه قانون جامع مدیریت شهری و مفاهیم جدید شهرهای تاب آور تصمیمی مناسب جهت مدیریت کردن بلایا و بحران ها در شهرها اتخاذ شود، زیرا در صورت تصویب قانون به شکل موجود مشکلی از مدیریت بحران کشور حل نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه روز جهانی شهرساز را که هفته گذشته پشت سر نهادیم به کلیه شهرسازان کشور و استان تبریک عرض می کنم، ادامه داد: روز جهانی شهرسازی روزی ویژه برای بازشناسی و ارتقاء‌ جایگاه برنامه ریزی در شکل دهی به جوامع سرزنده است.

زندآور تاکید کرد: استفاده از مهندسین شهرسازی و دانش شهرسازی در امور شهری به منظور تفکیک اراضی، انطباق کاربری، انطباق شهری ساختمان و طرح جزئیات شهرسازی امری ضروری است.

وی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان باید تلاش کند با استفاده از ظرفیت های قانونی از جمله ساختار در نظام مهندسی و سایر مراجع تخصصی در حوزه شهرسازی و معماری شرایطی را فراهم آورد تا با استفاده از دانش آموختگان شهرسازی ضمن رعایت استانداردها رویکردها را پیگیری و اجرا کند که محیط شهرها دلپذیرتر و شاخص های مطلوبیت حداقل به لحاظ کالبدی و بصری در آن تقویت شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: انتظار می رود که متولیان امر با استفاده از نظریات نوین شهرسازی و قرارگیری در یک مقطع زمانی مهم یعنی گذشت قرن بیستم و وارد شدن به هزاره جدید بر لزوم بازاندیشی نظریات شهری اهتمام ورزند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.