گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/اصفهان مهد عالمان، عارفان و دلیرمردان ۸سال دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتر برای بازیابی افتخارات گذشته
کد محتوا : 24452
تعداد بازدید: 864
پنجشنبه، 25 آبان 1396
اصفهان مهد عالمان، عارفان و دلیرمردان ۸سال دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتر برای بازیابی افتخارات گذشته
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان:
اصفهان مهد عالمان، عارفان و دلیرمردان ۸سال دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتر برای بازیابی افتخارات گذشته
نایب رئیس کمیسیون بهداش و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان مهد عالمان، عارفان و دلیرمردان ۸سال دفاع مقدس نیازمند توجه بیشتر برای بازیابی افتخارات گذشته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، پورمحمد شریعتی نیا در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور خود ضمن عرض تسلیت ایام حزن و اندوه برای شیعیان و مسلمانان جهان به مناسبت اربعین حسینی و رحلت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و درود و سلام به ارواح طیبه شهدا اسلام مطالبی را در خصوص اصفهان بیان کرد.

اصفهان شهری با اصالت و هویت ایرانی اسلامی و الگوی توسعه اجتماعی در کشور و حتی بیرون از کشور است!!

اصفهان نخستین شهر کشور از لحاظ زیبایی، شادابی و سرزندگی است که قابلیت تبدیل به جاذبه اول گردشگری در کشور و جهان است!!

اصفهان شهری امن و مقاوم در برابر انواع آسیب ها، مخاطرات و بحران های طبیعی و انسان ساخت و اصفهان شهری پایدار و محیطی مناسب جهت سکونت، فعالیت و فراغت است!!

اصفهان شهر شجاعان و دلیر مردان هشت سال دفاع مقدس و مهد عالمان و عارفان برجسته تاریخ ایران و اسلام است!!

این استان و این شهر علی رغم تمام داشته ها و افتخاراتش در دهه گذشته مورد بی مهری قرار گرفته و چنان شلاق بی مهری بر پیکر زیبایش نواخته شده که تاب و تحمل ایستادن ندارد!!

مظلومیتش از آنجا آغاز می شود که در مجلس هفتم قانون استانی شدن آب منطقه­ای که غیرکارشناسانه ترین طرح ها بوده به تصویب می رسد و رئیس دستگاه اجرایی کشور که باید مسئول و پاسخگو در مقابل آحاد جامعه در سراسر کشور باشد، مقام و جایگاه خود را در حد مدیر آب یک استان تنزل می بخشد و از اینجاست که متاسفانه شاه رگهای حیاتی زاینده رود از بالادست قطع می شود!!

ما برای احیاء زاینده رود و اصفهان عزیز و بازگشت شور و نشاط و امید به زندگی در این استان راهی جز تکیه بر اندیشه خود و تکیه بر زانوان نحیف خود نداریم، ما برآنیم با استفاده از سرمایه گذاران اصفهانی، ایرانی و خارجی در سطح استان و شهر اصفهان ابتدا در احیاء زاینده رود و به دنبال آن در توسعه گردشگری و تولید و اشتغال این عقب ماندگی را جبران کنیم!!

شرق اصفهان کویر زیبا و صنعت بدیع خداوندی تشنه محبت و مشتاق دیدار گردشگران داخلی و خارجی است

غرب استان کوه های سر به فلک کشیده دالانکوه و برف انبار و شاهان کوه و چشمه سارهای دامنه های آن و حاشیه زیبای زاینده رود چشم و ذهن و حافظه هر بیننده ای را می نوازد.

وجود آثار باستانی متنوع در شهر عزیز اصفهان هر گردشگری را مجذوب خود می کند. سوال اینجاست این همه ظرفیت برای استفاده ما بس نیست!؟!؟

بارها به فکر فرو می روم گذشتگان ما در 400 سال پیش آثار گرانبهایی چون پل خواجو، سی و سه پل، مسجد جامعه، منارجنبان، مسجد شیخ لطف اله و مسجد امام و میدان نقش جهان و 100ها آثار گرانب های دیگر  به یادگار گذاشته اند!!

آیا ما برای 400 سال آینده بعد به یعنی سال 1800 شمسی می توانیم آثاری به یادگار بگذاریم که آیندگان به آن افتخار کنند!؟!؟

پس ای عزیزان بزرگوار

کاری بس دشوار در پیش داریم، باری بس سنگین بر روی دوش ماست، بیایید از همه ظرفیت ها، از فکر همه نیروهای انسانی لایق و شایسته، از سرمایه های انسانی، استانی و کشوری و خارجی و از سرمایه همه سرمایه گذاران و از نظرات تمامی کارشناسان مجرب برای ساختن اصفهانی فاخر بهره بگیریم و بدانیم که اگر تمامی این توانمندی ها برای ساختن به کار گیرند، عقب ماندگی ها جبران می شود و آیندگان به یکدلی و یکرنگی و تلاش و هدف مقدسمان افتخار خواهند کرد.

استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی می تواند سبب ایجاد اشتغال و تولید و رونق اقتصادی و ایجاد درآمد پایدار برای شهر و شهرداری شود و این موضوع امید به زندگی را در اصفهان عزیز بالا می برد.

پروژه های عمرانی، طرح های خدماتی و مشارکتی از سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی و استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی در زمینه های مختلف خاصه در بخش جذب سرمایه گذاران می تواند عملاً نه به صورت شعاری رویکرد اصلی شورای اسلامی و شهرداری در دوره جدید باشد.

در این راستا لازم است پروژه های جدید و بزرگ عاری از آلایندگی برای اصفهان تعریف شود و بخش خصوصی را ترغیب و تشویق کنیم تا با قدرت در این عرصه وارد شود، به طوری که تنها شورای اسلامی سیاست گذاری نماید و شهرداری نظارت و مدیریت کند و بخش خصوصی به آبادانی شهر بپردازد!!

لازم به ذکر است که این طرح ها نه تنها اصالت، شخصیت و هویت تاریخی اصفهان را خدشه دار نکند بلکه آن را حفظ و احیاء نماید.

شیوه های جدید مدیریت شهری لازم است جایگزین شیوه های قبلی شود و بدانیم که در شهرهای دیگر صرفاً به وسیله ساختمان مرکزی حکومت اداره نمی شوند!!

اکنون شهروندان مشارکت کنندگانی فعال در شناسایی و توسعه کارهای جدید هستند، ستاده ها را فراهم می آورند و در توسعه برنامه های بلند مدت شهر به سوی پیشرفت یاری رسان هستند.

ایجاد یک محیط سالم و شفاف و دعوت به همکاری نخستین گام به سوی ساختن شهری قوی و منسجم تر است و به منظور تشویق مشارکت شهروندان و ساختن شهری متحد با فضای آرامبخش و فعال لازم است مدیریت شهری در جهت تسهیل به اشتراک گذاری ایده ها و گفتگوی مستمر میان تمامی اعضاء‌ جامعه، کسب و کارهای مردم، ساکنان و ادارات از فناوری و ارتباطات بهره گیرند و مطمئن باشیم که در آینده ای نزدیک این سبک همکارانه جدید در اداره شهرها به زودی هنجار اصلی شهرهایی خواهد شد که در حال انجام کسب و کار هستند.

در این راستا لازم است شیوه های جدید مدیریت شهری و میزان موفقیت آن در دیگر کشورها مورد بررسی و دقت نظر قرار بگیرد.

در این بخش تنها به یک سبک از این مدیریت اشاره می کنم و آن لزوم برند سازی برای اصفهان است.

اصفهان نه فقط برای مردم اصفهان یا مردم ایران بلکه برای کل جهان اسلام و حتی فراتر از آن کل جهان شهر هنری، خلاق و شهر تاریخی است و این هنری خلاق و تاریخی بودن شهر اصفهان به هنرهای وجودی شهر اصفهان برمی گردد.

اصفهان در یک دوره زمانی طولانی چند 100 ساله محل رفت و آمد مردم از سراسر جهان بوده است و این ظرفیتی کم نظیر است که باید نسل حاضر از آن استفاده بهینه نمائیم.

 

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.