گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/شهرهای دیگر دیدگاه ویژه و بسیار متمایزی نسبت به اصفهان دارند/ شاید به جایگاه اصفهان در همایش شهر ایده آل توجه نکرده بودیم
کد محتوا : 26060
تعداد بازدید: 550
پنجشنبه، 14 دی 1396
شهرهای دیگر دیدگاه ویژه و بسیار متمایزی نسبت به اصفهان دارند/ شاید به جایگاه اصفهان در همایش شهر ایده آل توجه نکرده بودیم
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان:
شهرهای دیگر دیدگاه ویژه و بسیار متمایزی نسبت به اصفهان دارند/ شاید به جایگاه اصفهان در همایش شهر ایده آل توجه نکرده بودیم
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرهای دیگر دیدگاه ویژه و بسیار متمایزی نسبت به اصفهان دارند و اگر ما به ظرفیت های شهر اصفهان به صورت جدی تر و ویژه تر نگاه کنیم، نتایج بسیار بهتری را در شهر به دست می آوریم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی با اشاره به برگزاری هشتمین دوره همایش شهر ایده آل به مدت دو روز در جزیره کیش اظهار کرد: در روز نخست این همایش ابتدا کلیات مطرح شد و سپس به صورت ویژه روی موضوعات پدافند غیرعامل و مدیریت بحراث بحث و بررسی شد و سخنرانی ها و ارائه های بسیار خوب، منحصر به فرد و کاربردی در این زمینه ها صورت گرفت.

وی اضافه کرد: اما بحث ارائه شده از سوی شهرداری اصفهان در زمینه مدیریت پسماند بهترین ارائه و موضوع بسیار جالبی بود و بسیار حرفه ای ارائه شد و همچنین کار صورت گرفته در این زمینه می توانست نمره بسیار عالی دریافت کند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بحث و بررسی پیرامون موضوعات حمل و نقلی در بعد از ظهر روز نخست این همایش تصریح کرد: موضوعات بد نبود اما ارائه های صورت گرفته در در این جلسات به اندازه ارائه های صورت گرفته در جلسات صبح روز همایش خوب نبود.

وی با تاکید بر اینکه البته انتقاداتی نسبت به موضوعات حمل و نقلی مطرح شده در این همایش داشتم که متنی را پیرامون دقت بیشتر به مباحث حمل و نقلی آماده کرده و به مجری ارائه دادم، ادامه داد: به عنوان مثال تاکسی اینترنتی سبب ترافیک و آلودگی محیط زیست است و اگر مردم را به جای استفاده از حمل و نقل عمومی به سمت استفاده از تاکسی اینترنتی به عنوان حمل و نقل لوکس تشویق می کنیم، این موضوع عواقب ناگواری را به دنبال خواهد داشت و این بحث در هیچ جای دنیا مرسوم نیست.

طغیانی با اشاره به بحث و بررسی پیرامون حمل و نقل مدارس در این همایش تاکید کرد: ما باید به جای ایمن شدن حمل و نقل مدارس به این موضوع توجه کنیم که چرا دانش آموزان باید در ابتدای صبح و یا در زمان بازگشت از مدرسه بخواهند از حمل و نقل استفاده کنند که سبب تصادف و مجموعه ای از اتفاقات شود و آمار ارائه شده در این زمینه بسیار دردناک بود.

وی با بیان اینکه در مجموع در روز نخست این همایش فضای بسیار خوبی در زمینه آشنایی و انتقال تجربه بین شهرداران و اعضای شوراهای شهرهای مختلف کشور وجود داشت و نگاه ها و برخوردهای آنها پیرامون مسائل و موضوعات مهم و ارزشمند شهری بود، افزود: سطح نمایشگاه برگزار شده در کنار این همایش پایین بود و انتظار ما از یک شهر ایده آل، ارائه تکنولوژی ها و روش های جدید بود و در نمایشگاه موضوع ویژه ای را مشاهده نکردم.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شاید تنها غرفه پسماند شهرداری در این نمایشگاه ویژگی خاصی داشت و سایر موارد موضوعات عادی بود و اگر چه سطح همایش بسیار بالا نبود اما قابلیت داشت و در کنار یکدیگر قرار گرفتن شهرهای مختلف کشور برای بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات شهری ویژگی این همایش بود.

وی با تاکید بر اینکه شهرهای کوچکی نیز در این همایش حضور داشتند که ظرفیت بسیار خوبی نیز هستند اما به این ظرفیت ها کمتر توجه می شود و این شهرها علاقه مند به ارتباط با کلانشهرها و شهرهای بزرگ و استفاده از تجربیات شهرهای بزرگ هستند، اظهار کرد: شهرداری تبریز در این همایش پنل ویژه داشت اما بسیار متاسف شدیم که چرا شهرداری اصفهان و یا شهردار اصفهان برای این همایش فکری برای پنل ویژه نکرده بودند و به نظر می رسید که شهرداری تبریز روی بحث گردشگری به میزان بسیاری متمرکز شده بودند که البته در فروردین ماه سال آینده نیز برنامه ویژه ای را در حوزه گردشگری در دستور کار خود دارند.

طغیانی اضافه کرد: در نخستین روز همایش نیز یک پنل با حضور شهردار یزد ارائه شد و فکر می کنم با وجود این موضوع که اصفهان ظرفیت ها و قابلیت های بسیاری در زمینه های مختلف دارد اما شاید به جایگاه اصفهان در این همایش توجه نکرده بودیم.

وی تصریح کرد: شهرهای دیگر دیدگاه ویژه و بسیار متمایزی نسبت به اصفهان دارند و اگر ما به ظرفیت های شهر اصفهان به صورت جدی تر و ویژه تر نگاه کنیم، نتایج بسیار بهتری را در شهر به دست می آوریم.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: شهرهای کوچک نیز به دنبال یک سری موارد آرمانی هستند که به نظر می رسد که برخی از زمان ها که این موارد در شهر اصفهان مطرح می شود، به نظر سایر افراد این موارد آرمانی است و این مهم یک اتفاق بسیار خوب در کل کشور است.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت های گردشگری در اصفهان تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های گردشگری موجود در شهر اصفهان باید به شهر اصفهان به عنوان قطب و منطقه گردشگری توجه شود و نه یک شهر گردشگری.

طغیانی افزود: با شهردار یکی از شهرهای کوچک کشور صحبت می کردم و وی عنوان می کرد که سالانه دو میلیون گردشگر ایرانی دارند و به نظر بنده شهرهای نزدیک اصفهان ظرفیت بسیار خوبی در راستای توسعه گردشکری هستند به شرطی که اصفهان یک منطقه گردشگری دیده شود.

 

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.