گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تذکر مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان در مورد نقش تصدی گری دفاتر تخصصی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی
کد محتوا : 26134
تعداد بازدید: 540
يکشنبه، 17 دی 1396
تذکر مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان در مورد نقش تصدی گری دفاتر تخصصی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی
در نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان شد؛
تذکر مقدری، نماینده شورای شهر اصفهان در مورد نقش تصدی گری دفاتر تخصصی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان در نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد نقش تصدی گری دفاتر تخصصی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تذکر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مقدری در نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در طول هشت ماه گذشته که تمرکز بنده بر حوزه فرهنگی و هنری بوده است، یک نکته کلیدی در آسیب‌شناسی اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی و هنری روشن شد و تقریبا قریب به اتفاق کارشناسان، کنشگران و نهادهای بخش خصوصی فرهنگ و هنر نیز بر آن اتفاق نظر دارند و آن نقش غیرسازنده اغلب دفاتر تخصصی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است.

وی اضافه کرد: آثار مشهود اقدامات بخش عمده‌ای از این دفاتر، موازی‌کاری و تصدی‌گری در اموری است که متناسب با آن بخش خصوصی توانمند در اصفهان وجود دارد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این دفاتر به جای تمرکز بر روان‌سازی، تسهیل‌گری و یاری رساندن به هنرمندان، کنشگران و بخش‌ خصوصی، عملاً با اعمال نظارت‌های شبه حاکمیتی و ممیزی مضاعف، مانع از پویایی تولیدات و کندی روند اجرایی شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سهم عمده اولویت‌های کمیسیون فرهنگی و طرح‌های مصوب این مدت شورای شهر پنجم تقویت فضای کسب ‌و کار، توانمندی بخش خصوصی، رونق صنایع خلاق و شادابی و نشاط فرهنگی و هنری است، متولیان فرهنگی شهرداری باید در ماموریت‌ها و روندهای اجرایی خود تجدیدنظر کنند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.