گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/لزوم سرمایه گذاری برای انتقال مدیریت شهر اصفهان به شهرهای دیگر
کد محتوا : 26175
تعداد بازدید: 519
دوشنبه، 18 دی 1396
لزوم سرمایه گذاری برای انتقال مدیریت شهر اصفهان به شهرهای دیگر
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:
لزوم سرمایه گذاری برای انتقال مدیریت شهر اصفهان به شهرهای دیگر
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شاید یک سری از سرمایه گذاری ها برای شهر دانشی و انتقال مدیریت شهر باشد و می تواند سبب ایجاد درآمدزایی برای شهر شود و باید روی این موضوع سرمایه گذاری شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، شیرین طغیانی با اشاره به اینکه شاید اگر برای همایش شهر ایده آل از واژه آرمان شهر استفاده شده بود، ایرانی تر و منطقی تر بود، اظهار کرد: هشت دوره از همایش شهر ایده آل در جزیره کیش برگزار شد اما این هشت دوره همایش به صورت موضوعی نبود و اگر موضوعی شده بود به نتایج بهتری می رسیدند و دغدغه این دوره از همایش مشخص نبود.

وی با بیان اینکه هر دوره از این همایش ها پکیجی از موارد مختلف بود و در هر دوره روی یک موضوع خاص متمرکز نشده بودند، اضافه کرد: موضوعات مطرح شده در این همایش ها باید در قالب یک رویکرد باشد و وجود یک رویکرد سبب می شود که شاخص ها دقیق تر و کاربردی تر باشند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در همایش هایی مانند همایش شهر ایده آل انتظار داریم یک سری افراد صاحب نظر از مجموعه ها و سازمان های متولی امر انتخاب شوند اما چنین اتفاقی صورت نگرفته بود و این مهم یکی از ضعف های موجود در این زمینه بود.

وی با تاکید بر اینکه در روز دوم همایش شهر ایده آل موضوعاتی در مورد سرمایه گذاری و اقتصاد شهری مطرح شد که چند ارائه خوبی نیز در این زمینه صورت گرفت، ادامه داد: مدیران شهرهای مختلف کشور در کنار یکدیگر قرار گرفتند و پیرامون موضوعات مطرح شده در این همایش به بحث، بررسی و تبادل نظر پرداختند و این مهم یکی از ویژگی های اصلی این همایش بود.

طغیانی با اشاره به اینکه ای کاش این همایش ها به صورت منطقه ای برگزار می شد، تاکید کرد: چرا که هر منطقه مسائل مشترکی دارند که می توانند با برگزاری همایش پیرامون یک موضوع خاص می توانند با یکدیگر در مورد مسائل مشترک منطقه خود بحث، بررسی و تبادل نظر کنند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر و شهرداری اصفهان از ظرفیت های بسیاری برخوردار است و می توانست بسیار دقیق تر و بهتر در این همایش حضور داشته باشد، افزود: شهرهای کوچک شرکت کننده در این همایش می توانستند ظرفیت های بسیار خوبی برای روابط ما باشند و شهرداری های بزرگ مانند اصفهان نیز می تواند مدیریت خود را انتقال بدهد و به دنبال این مهم درآمدزایی داشته باشد و به این موضوع کمتر توجه کرده ایم.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شاید اگر یک سری از سرمایه گذاری ها برای شهر براساس دانش و انتقال مدیریت شهر باشد، می تواند سبب ایجاد درآمدزایی برای شهر شود و باید روی این موضوع سرمایه گذاری شود.

اگر این همایش ها به صورت منطقه ای برگزار شود، دغدغه های شهرها به صورت منطقه ای متفاوت است و شهرهای هر منطقه مسائل و مشکلات نزدیکتری دارند و دغدغه های آنها براساس نیازهای منطقه خود است اما به عنوان مثال دغدغه شهرهای منطقه شمال با دغدغه شهرهای منطقه غرب یا جنوب کشور متفاوت است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.