گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/صدای بی تدبیری اغلب مدیران در موضوع درآمد پایدار و پاک برای اصفهان به گوش می رسد
کد محتوا : 26177
تعداد بازدید: 559
سه‌شنبه، 19 دی 1396
صدای بی تدبیری اغلب مدیران در موضوع درآمد پایدار و پاک برای اصفهان به گوش می رسد
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان:
صدای بی تدبیری اغلب مدیران در موضوع درآمد پایدار و پاک برای اصفهان به گوش می رسد
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروز صدای بی‌توجهی و بی‌تدبیری اغلب مدیران شهری در موضوع درآمد پایدار و پاک برای اصفهان را می‌شنویم و تصمیم‌گیران و بازیگران کلیدی شهر بر سر توسعه پایدار اجماعی ندارند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مقدری با بیان اینکه آقای شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان صحبت‌های بنده معطوف به توسعه و اقتصاد سیاسی شهر است، خواهشمندم سطح آن به گزاره‌های سیاسی تعبیر نشود، اظهار کرد: آنچه اینک بر پایه گزارش شما و تجربه این چند ماه دستمان آمده است، حاصل یک سیستم ناکارآمد، غیرشفاف و غیرپاسخگوست.

وی با اشاره به اینکه این گزارش‌ها و نتایج مدیریت شهری در سال 96 را تنها به انتخابات، تغییرات مدیریتی و رکود تنزل ندهیم و تفاوتی نداشت اگر عزیزان اصولگرا هم به قدرت می‌رسیدند همین نتایج حاصل می‌شد، اضافه کرد: آنچه امروز به ما ارث رسیده تنها تجربه اصفهان نیست بلکه امروز در تهران، مشهد، شیراز و دیگر کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ ایران نیز با همین بحران مواجهند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این امر نشان می دهد که باید در مدل مدیریت و ساختاری که برای کشور در نظر گرفته ایم، تجدیدنظر کنیم، آنچه امروز تجربه می‌کنیم حاصل اجماع نداشتن تصمیم‌گیران، کنشگران، مدیران و بازیگران کلیدی بر سر توسعه پایدار است و این تنها مشکل آقای نوروزی و مشکل این شورا و این شهر نیست.

وی ادامه داد: نتیجه دو دهه اتکاء به تراکم فروشی و شهرفروشی را درو می‌کنیم و امروز افتخار می کنیم که شهرفروشی و تراکم فروشی می کنیم و درآمدهای شهرمان را از این راه محقق می کنیم و امروز تقابل و نبود تعامل بین مدیریت شهر و استان را مشاهده می‌کنیم، آنجا که منافع شهر در سیطره مدیران راه و شهرسازی و معاونت شهرسازی گره خورده است.

مقدری با بیان اینکه امروز بحران ناکارآمدی، بحران اثربخشی و نبود پویایی خود را نشان می دهد و چوب هدررفت 100ها میلیارد تومان دارایی و ثروت شهروندان در طرح هایی چون ارگ جهان‌نما، میدان عتیق، شهر رویاها، قند نقش‌جهان و مشابه آنها را می‌خوریم، تاکید کرد: امروز صدای بی‌توجهی و بی‌تدبیری اغلب مدیران شهری در موضوع درآمد پایدار و پاک برای اصفهان را می‌شنویم.

وی افزود: آقای شهردار ما باید صدای معترضان کف خیابان را بشنویم، از فساد، ناکارآمدی، تبعیض و فرصت‌سوزی به تنگ آمده‌اند،  همه اینها عوامل سیا و موساد و عربستان نیستند، همه ارکان حکومت در این وضعیت سهیم هستند، این بحران ناکارآمدی را به دولت روحانی فرونکاهیم.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مگر نه این‌که سهم زیادی از عملیات مالی و عمرانی مملکت در کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ متمرکز است؟! و در این سال‌ها دیگران بر مسند آن بودند.

وی اضافه کرد: آقای شهردار شما این اجماع برای توسعه را مدیریت کنید و به همراه استاندار خوشفکر و روشنفکر اصفهان در صحنه باشید تا از این رویکرد مدیریتی فاصله بگیریم و کارآمدی و پاسخگویی را در شهر حاکم کنیم.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.