گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/وحدت کلمه و حضور تمام مردم در صحنه در کنار یکدیگر عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد
کد محتوا : 26791
تعداد بازدید: 581
يکشنبه، 15 بهمن 1396
وحدت کلمه و حضور تمام مردم در صحنه در کنار یکدیگر عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد
رئیس شورای اسلامی شورای اسلامی شهر اصفهان:
وحدت کلمه و حضور تمام مردم در صحنه در کنار یکدیگر عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد
رئیس شورای اسلامی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به طور قطع وحدت کلمه و حضور تمام مردم در صحنه در کنار یکدیگر عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و ملت ایران با وحدت کلمه یک جنگ هشت ساله را با پیروزی از سر گذراندند و غلبه کردن بر مشکلات موجود جامعه از این راه امکان پذیر است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: اعضای شورای شهر اصفهان از روز شنبه هفته گذشته با برنامه ریزی فشرده و طاقت فرسا لایحه بودجه ارائه شده از سوی شهرداری اصفهان را مورد رسیدگی قرار دادند و ما گاها طی روز بیش از 12 ساعت جلسه داشتیم.
وی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر در این جلسات با صبر، حوصله، تیزبینی و دقت فراوان بند بند لایحه ارائه شده از سوی شهرداری را مورد رسیدگی قرار دادند و خوشبختانه روز گذشته مراحل نهایی لایحه بودجه 97 شهرداری به پایان رسید که زحمات تمام عزیزان در این زمینه قابل تقدیر است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: همچنین از حضور مستمر تمام معاونین شهرداری اصفهان در جلسات بررسی لایحه بودجه شهرداری، از حضور آقای نوروزی در چند جلسه رسیدگی به بودجه سال 97 شهرداری و از حضور فعالانه مدیران مناطق شهرداری در نوبت های مقرر برای رسیدگی به بودجه تقدیر و تشکر می کنم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه سه دوره است در شورای اسلامی شهر اصفهان در خدمت مردم شهر اصفهان هستم، این امر مهم را عنوان می کنم که رسیدگی به لایحه بودجه ارائه شده از سوی شهرداری در این دوره از سرعت و دقت بیش از پیش برخوردار بوده و تمام اعضای شورای شهر در تمام موارد بدون استثناء حضور داشته و اظهار نظرهای خود را ارائه می دادند و اظهارنظرهای کمیسیون های پنجگانه شورای شهر در تمام مراحل بررسی سرفصل های بندهای بودجه شهرداری وجود داشت که تمام این موارد قابل تقدیر است.
معین با اشاره به پنج شنبه گذشته به عنوان نخستین روز دهه فجر تاکید کرد: در این روز اعضای شورای شهر یک ساعت از زمان رسیدگی به لایحه بودجه را تعطیل کرده و با حضور در گلستان شهدای شهر اصفهان با شهدای انقلاب اسلامی تجدید بیعت و تجدید میثاق کردند.
وی با تاکید بر اینکه قطعا عزت مردم ایران به جهت انقلاب اسلامی ایران از اهداف حضرت امام (ره)، انگیزه شهداء بود و همچنین اعتلای کلمه الله و زنده نگه داشتن دین مبین اسلام بود، افزود: همچنین یکی دیگر از اهداف انقلاب اسلامی ایران این بوده که زندگی عزت مندانه ای را برای تمام مسلمانان و به ویژه مردم شریف کشور ایران رقم بزنند و در قرآن کریم نیز به این هدف مقدس اشاره شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خداوند کریم در قرآن عزت را از آن مومنین می دانند و مومنین مستحق ترین و سزاوارترین مردم برای زندگی عزت مندانه هستند و قطعا انقلاب اسلامی ایران در جهت ایجاد این عزت و سربلندی خواهد بود.
وی اظهار کرد: به طور قطع وحدت کلمه و حضور تمام مردم در صحنه در کنار یکدیگر عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و ملت ایران با وحدت کلمه یک جنگ هشت ساله را با پیروزی از سر گذراندند و غلبه کردن بر مشکلات موجود جامعه از این راه امکان پذیر است.
معین اضافه کرد: امیدواریم در آینده شاهد این موضوع باشیم که فرصت های برابر بیشتری برای آحاد جامعه فراهم شود و آزادی به عنوان یکی ازشعارهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای این بود که تمام مردم امکان ابراز نظر و اندیشه داشته باشند و این مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد و در کشور 80 میلیونی ایران نیازمند این هستیم که تمام اندیشه ها را برای ادامه رفاه ملی فراهم کنیم و تمام مسئولان و دولتمردان باید زمینه مشارکت آحاد مردم را در اداره کشور فراهم کنند و راه های پیش بینی شده در قانون را برای حضور پررنگ مردم در جامعه  مورد توجه قرار بدهیم و این امر از شاخصه های اصلی حقوق شهروندی است.
وی تصریح کرد: قطعا وجود فرصت های برابر، امکان بروز افکار و عقاید مختلف و حس مشارکت تمام مردم مهمترین عامل مشرویت و ضامن پیشرفت، ترقی و تعالی کشور خواهد بود.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: قطعا حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن که همه ساله باشکوه برگزار می شود و امسال نیز به صورت باشکوه و با حضور گسترده مردم برگزار می شود، تاکیدی بر رعایت شعارهای بدو انقلاب اسلامی ایران است و جمهوری اسلامی ایران در گروی این شعارهاست و امیدوارم همه تلاش کنیم که زمینه انجام این امور را در جامعه فراهم کنیم.
وی گفت: از سوی خود و تمام اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان بزرگداشت این ایام را همراهی می کنیم و این ایام را به تمام شهروندان اصفهانی تبریک عرض می کنیم و امیدواریم این ایام عاملی در راستای رشد، ترقی، تعالی و پیشرفت مردم ایران و رونق بیشتر برای زندگی مردم شهر اصفهان باشد.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.