گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/لزوم استفاده از ساختمان های یادمانی و تاریخی اصفهان برای پویایی جریان های موثر شهر
کد محتوا : 26799
تعداد بازدید: 578
يکشنبه، 15 بهمن 1396
لزوم استفاده از ساختمان های یادمانی و تاریخی اصفهان برای پویایی جریان های موثر شهر
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد:
لزوم استفاده از ساختمان های یادمانی و تاریخی اصفهان برای پویایی جریان های موثر شهر
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: درخواست من از آقای شهردار و شورای اسلامی شهر این است که بناهای تاریخی و یادمانی شهر را به دامن فرهنگ، هنر و جریان های موثر در حوزه هویت شهر بازگرداند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، مهدی مقدری در بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تذکر به شهردار اصفهان اظهار کرد: اخیرا مطلع شدم که ساختمان اداری شهرداری در پارک هشت بهشت طی توافقی به عنوان نمایندگی وزارت امور خارجه واگذار می‌شود.
وی اضافه کرد: پیشتر نیز ساختمان یادمانی و تاریخی دیگری نیز در چهارباغ بالا که محل شورای اسلامی شهر اول بوده و اکنون معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری در آن مستقر است، به این سرنوشت دچار شد.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در دنیا چنین فضاهای تاریخی و یادمانی را محل ایجاد پاتوق های فرهنگی، هنری، موزه ها، بخش های مرتبط با صنایع خلاق یا اکوسیستم کارآفرینی تبدیل می‌کنند تا در اختیار  جریان های شهروندیِ موثر باشد، نه به یک فضای اداری.
وی با تاکید بر اینکه درخواست من از آقای شهردار و شورای اسلامی شهر این بوده که به زودی مصوبه ای داشته باشیم که بناهای تاریخی و یادمانی شهر را به دامن فرهنگ، هنر و جریان های موثر در حوزه هویت شهر بازگردانیم، ادامه داد: یادمان باشد اگر مانند موزه هنرهای معاصر چنین اتفاقی در آن روزها صورت نگرفته بود امروز چنین موزه و کارکردی نداشتیم.
مقدری تاکید کرد: در شهر بارسلون خواهرخوانده اصفهان از همین مدل بناها استفاده می‌شود و موزه ها و گالری های تخصصی کوچک را ایجاد می کنند که این موزه ها محل های درآمدزایی پایدار شهر و مقصد گردشگران شود، اما شوربختانه ما تنها به فرسودگی این بناها به واسطه کاربری های اداری که به آن می دهیم، استفاده می کنیم.
وی افزود: از رئیس محترم شورای شهر و اعضای شورا درخواست می کنم در این زمینه یک اقدام جدی را انجام بدهیم و اجازه ندهیم چنین بناهای یادمانی، تاریخی و باستانیِ شهر اصفهان که خاطراتی از آن در ذهن مردم ایران و گردشگران در تاریخ است، به این صورت به فراموشی سپرده شود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.