گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی در بودجه 97 شهرداری
کد محتوا : 26833
تعداد بازدید: 508
سه‌شنبه، 17 بهمن 1396
پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی در بودجه 97 شهرداری
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد:
پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی در بودجه 97 شهرداری
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برای بخش توسعه حمل و نقل عمومی به عنوان مهمترین بخش بودجه یک هزار و 200 میلیارد تومان از بودجه 3هزار میلیارد تومانی شهرداری در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان به نقل از خبرگزاری ایمنا، مهدی مقدری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام تلاش مدیریت شهری در تنظیم بودجه سال آینده، استفاده از مشارکت ذی نفعان بوده است، زیرا درصددیم تا وابستگی درآمدهای شهر به تراکم ساختمانی و مالیات بر ارزش افزوده را کاهش داده و درآمدهای پایدار را جایگزین کنیم.
وی افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اجرای پروژه‌هایی که طرح مطالعاتی آن به تصویب رسیده در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار دارد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در بودجه سال آینده افزایش سطح کیفیت محیط زیست، توسعه فضای سبز اصفهان با استفاده از تصفیه پساب، ارتقاء برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مورد توجه قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از کل بودجه به حوزه حمل و نقل و ترافیک، ۱۶۷ میلیارد تومان به حوزه فرهنگی، ۷۰۰ میلیارد تومان به حوزه خدمات شهری، ۸۶۰ میلیارد تومان به حوزه معماری و شهرسازی و ۹۴۶ میلیارد تومان برای فعالیت‌های جاری شهرداری اختصاص یافت.
مقدری با بیان اینکه ۸۲۵ میلیارد تومان برای توسعه قطار شهری اصفهان در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این مبلغ نسبت به بودجه سال جاری ۷۰ درصد رشد داشته است، ۴۰ میلیارد تومان برای بهره برداری از خطوط مترو پس از مراحل ساخت و تجهیز توسط سازمان قطار شهری در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در سال ۸۲ قرار بود پروژه مترو با سرمایه‌گذار فرانسوی اجرا شود، در آن زمان هر کیلومتر مترو دو میلیارد تومان هزینه بر می‌داشت، اما امروزه این عدد به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به وجود تفاهم نامه خرید ۳۳۰ دستگاه اتوبوس در سال ٩۶، ۵۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس با تاکید بر خرید اتوبوس برقی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: در راستای کاهش آلودگی هوا، چهار میلیارد تومان برای فیلتراسیون اتوبوس های شهری، ۱۰ میلیارد تومان برای نوسازی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری و شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای توسعه خطوط بی. آر. تی در نظر گرفته شده است.
مقدری با بیان اینکه ۶۵ میلیارد تومان نیز برای کمک هزینه‌های جاری شرکت واحد اتوبوسرانی تصویب شده است، اضافه کرد: مدیریت شهری اصفهان به دنبال تعطیلی ایستگاه‌های دوچرخه نیست، بلکه جانمایی صحیح بسیاری از ایستگاه‌هایی که مخاطب چندانی نداشتند در دستور کار قرار گرفت، در این راستا دو میلیارد تومان برای تجهیز این ایستگاه‌ها در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه برای دسترسی بهتر و آسان‌تر شهروندان به دوچرخه‌های شهرداری باید شرایط بهتری شکل بگیرد، تصریح کرد: امیدواریم شهردار اصفهان برای استفاده بانوان از دوچرخه جلساتی با استاندار و امام جمعه اصفهان داشته باشد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: ۱۹ میلیارد تومان برای مدیریت هوشمند ترافیک در نظر گرفته شده است، اما باید بدانیم که شهرداری تنها تصمیم‌گیرنده این حوزه نیست و احتمال اعمال سلیقه در آن وجود دارد.
وی تاکید کرد: ۵۴ میلیارد تومان برای تملک و احداث رینگ حفاظتی اصفهان تصویب شده تا وسایل نقلیه سنگین وارد شهر نشود.
مقدری افزود: ردیف بودجه ۴۰ میلیارد تومانی برای پروژه زباله سوز و ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ساخت مشارکتی کارخانه آر. دی. اف در نظر گرفته شده تا سوخت مورد نیاز کارخانه سیمان را تأمین کند.
وی با بیان اینکه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیارد تومان برای ساماندهی سایت سجزی در نظرگرفته شده است، گفت: ۱۵ میلیارد تومان هم برای ساخت کارخانه زباله سوز بیمارستانی پیش بینی شده، این پروژه برای نخستین بار در ایران به منظور بهبود کیفیت هوای شهر اجرا خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اعتبارات سازمان آتش نشانی اظهار کرد: ۲۵ میلیارد تومان به منظور خرید تجهیزات این سازمان در نظر گرفته‌ایم که نسبت به سال گذشته پیشرفت ۶۰ درصدی داشته است، این بودجه از محل دو درصد عوارض ارزش افزوده ساختمان های مسکونی بلندمرتبه تأمین می‌شود.
وی اضافه کرد: ۳۵ میلیارد تومان به منظور کمک به هزینه‌های پرسنلی آتش‌نشانی و یک میلیارد تومان نیز برای تکمیل ساختمان مدیریت بحران شهرداری اصفهان در نظر گرفته شده است.
مقدری تصریح کرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان برای به روز رسانی این سازمان ۹۰ میلیارد تومان پیشنهاد داده بود، اما تأمین یک‌جای آن برای مدیریت شهری ممکن نبود، به همین دلیل امیدواریم این بودجه طی سه سال آینده و با اصلاحاتی تأمین شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اصفهان معین تهران در زمان حادثه است، باید این شهر به تجهیزات موتوری سنگین، چادر و موارد دیگر مجهز شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: با توجه به خشکسالی پیش بینی شده برای سال آینده، ۱۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیز شبکه آب شهری پیش بینی شده که ۸۴ میلیارد تومان آن به تصفیه پساب فاضلاب اختصاص یافت که این رقم ۶۲ درصد نسبت به بودجه سال قبل رشد داشته است.
وی افزود: بخشی از تجهیزات پساب ثانویه فاضلاب در سپاهان شهر قرار دارد که آبیاری فضای سبز این منطقه را پوشش می‌دهد.
مقدری گفت: طبق قانون باید ۲۰ درصد مصرف ساختمان‌های شهرداری از انرژی خورشیدی تأمین شود که برای تحقق این مهم، ۶۹۰ کیلووات برق نیاز داریم که ۲۳۰ کلیو وات تأمین شده، برای تامین ۴۶۰ کیلووات برق باقی مانده دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، زیرا شهرداری هر سال هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه برق پرداخت می‌کند.
وی اظهار کرد: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی پنج میلیارد تومان به منظور احداث مرکز آموزش و توانمندی آسیب دیدگان اجتماعی و یک میلیارد تومان برای احداث مرکز توانمندی متکدیان شهری در نظر گرفته شده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: پنج میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری مثل بهبود تابلوهای شهری و ساماندهی حمل و نقل عمومی پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: ۷۰۰ میلیون تومان برای بازاریابی و برند شهری در حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است، زیرا طبق مطالعات، اصفهان به عنوان مقصد گردشگری در دنیا شناخته شده نیست، یک میلیارد تومان نیز برای توسعه مناسبات با خواهرخوانده ها و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تبادل فضای نمایشگاهی پیش بینی شده است.
مقدری با بیان اینکه برای سرزنده سازی چهارباغ عباسی ردیف بودجه مستقلی در نظر گرفته شد، افزود: یک میلیارد تومان برای مدیریت یکپارچه چهارباغ، هشت میلیارد تومان برای پیاده روسازی چهارباغ ، ۲۵۰ میلیون تومان از اعتبارات منطقه یک و ۲۵۰ میلیون از اعتبارات شهرداری منطقه سه برای برنامه های فرهنگی چهارباغ پیش بینی شد.
وی تاکید کرد: قرار است فضای سینما همایون سابق به تئاتر شهر تبدیل شود که برای تملک آن ۱۱ میلیارد تومان توسط شهرداری هزینه شده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه کل بودجه فرهنگی سال آینده، ۱۶۷ میلیارد تومان است، گفت: در توسعه فضاهای فرهنگی به دنبال مشارکت بخش خصوصی هستیم، البته برای نوسازی کتابخانه مرکزی یک میلیارد تومان، هنرسرای خورشید ۵۰۰ میلیون تومان، تالار هنر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، برای باغ نور ۳۵۰ میلیون تومان، برای ساماندهی گنجینه موزه هنرهای معاصر ۲۰۰ میلیون تومان، سه میلیارد تومان برای جشنواره کودک و نوجوان و سه میلیارد تومان هم برای آموزش شهروندان در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای بازسازی ورزشگاه امین، ۱۰۰ میلیون تومان برای تجهیز زمین معلولان و جانبازان در ناژوان در نظر گرفته شده، در سال آینده همچنین ورزشگاه ارزنان، عمان سامانی، دستگرد، شهرک کوثر و پارک مادر و کودک نیز کامل و ورزشگاه‌های گل نرگس، برنا، ابرار، وحید، نیکان و رهنان نوسازی خواهد شد.
مقدری اضافه کرد: ۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای رفع محرومیت مناطق مختلف در نظر گرفته شده است که بخشی از آن توسط مناطق و بخشی توسط شهرداری مرکزی تأمین می‌شود.
وی تصریح کرد: واگذاری های فضاهای فرهنگی در سالهای گذشته، یک سیاست شکست خورده است، زیرا این فضاها باید به سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه های فرهنگی و هنری واگذار می‌شد تا آموزش‌های فرهنگسراها نیز به مهارت های کلیدی تبدیل شود.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.