گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/اصفهان به دو هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد
کد محتوا : 29370
تعداد بازدید: 748
دوشنبه، 21 خرداد 1397
اصفهان به دو هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:
اصفهان به دو هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد
رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در شرایط فعلی به دو هزار تخت بستری در مراکز درمانی اصفهان نیاز داریم که تأمین آنها مستلزم همیاری مدیریت شهری و بخش خصوصی با نهادهای بهداشتی و درمانی است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان به نقل از خبرگزاری ایمنا ، عباسعلی جوادی اظهار کرد: متأسفانه در سطح شهر اصفهان با کمبود شدید تخت بیمارستانی روبه‌رو هستیم به طوری که ظرفیت تمامی تخت های بستری این بیمارستان هم در حال حاضر تکمیل است.

وی با بیان اینکه بیماران زیادی در صف بستری شدن هستند، ادامه داد: در شرایط فعلی به دو هزار تخت بستری در مراکز درمانی اصفهان نیاز داریم که تأمین آنها مستلزم همیاری مدیریت شهری و بخش خصوصی با نهادهای بهداشتی و درمانی است زیرا بخش دولتی با توجه به بودجه محدود خود نمی‌تواند به تنهایی در این عرصه ورود پیدا کند.

رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: برای ایجاد هر تخت بیمارستانی به ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه نیاز است که اگر این رقم را در میزان تخت مورد نیاز ضرب کنید به عدد قابل توجهی خواهید رسید که بخش دولتی توانایی تأمین تمامی آن را ندارد. بنابراین باید سرمایه گذاران بخش خصوصی را برای حضور فعال در حوزه سلامت تشویق کرد.

وی به تعداد محدود مراکز درمانی ساخته در اصفهان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: با گذشت سال‌های متمادی تنها دو بیمارستان خصوصی ساخته شده که جوابگوی حجم بالای بیماران نیست زیرا مراجعان به این مراکز درمانی علاوه بر استان اصفهان، ساکنان استان‌های همجوار همچون چهارمحال بختیاری و خوزستان را نیز در برمی‌گیرد.

جوادی با اعلام اینکه در سال‌های گذشته دیگر شهرهای کشور در حوزه ساخت مراکز درمانی و بیمارستانی از اصفهان پیشی گرفته‌اند، گفت: متأسفانه کمبود مراکز بیمارستانی مسأله‌ای است که همه مردم از آن رنج می‌برند بنابراین باید هرچه سریع‌تر برای بهبود شرایط موجود فکری اساسی کرد.

وی خاطر نشان کرد: براساس برآوردهای انجام شده تعداد تخت‌های بیمارستانی فعال در اصفهان، تا هشت سال آینده باید به هشت هزار مورد برسد که برای رسیدن به این رقم، باید از همین امروز شروع کرد زیرا تا رسیدن به استانداردهای جهانی در بخش بهداشت و درمان فاصله زیادی داریم.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.