گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/سالمندان اصفهان فضای تفریحی و ورزشی ندارند
کد محتوا : 30659
تعداد بازدید: 778
چهارشنبه، 17 مرداد 1397
سالمندان اصفهان فضای تفریحی و ورزشی ندارند
سالمندان اصفهان فضای تفریحی و ورزشی ندارند
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امکانات فرهنگی، تفریحی و ورزشی برای سالمندان اصفهان وجود ندارد و باید در این زمینه در کوتاه‌ترین زمان برنامه‌ریزی انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان به نقل از خبرگزاری ایمنا ، اصغر برشان صبح امروز (یکشنبه) در چهل و سومین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه نفر 220 هزار نفر در شهر اصفهان بازنشسته هستند، اظهار کرد: از هر شش نفر در شهر اصفهان یک نفر سالمند است وباید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برنامهریزی و سیاستگذاری‌ها در راستای فراهم کردن زیرساختهای لازم برای ایجاد امکانات برای بازنشستگان نیست، افزود: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین صندوق بیمهای کشور فقط خود را متولی پرداخت حقوق و مستمری می داند و  هیچ اقدام مثبتی در راستای ایجاد تسهیلات و خدمات فرهنگی ورزشی و تجهیزات مراکز بازنشستگی انجام نداده است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه سایر نهادهای لشکری و کشوری نیز نسبت به ایجاد امکانات برای بازنشستگان توجهی ندارند، اضافه کرد: همچنین بازنشستگان که اغلب سالمند نیز هستند مورد حمایت از سوی خانواده نبوده و بسیاری از خانواده‌ها نیز امکانات مراقبت از سالمندان را ندارند.

وی با بیان اینکه بی توجهی‌ها به سالمندان و نبود و یا کمبود امکانات تفریحی برای آنان منجر به افسردگی و یاس و نا امیدی آنها شده است، ادامه داد: شرایط فعلی برای جامعه و به ویژه شهر اصفهان که دارای جمعیت بالای سالمندی و بازنشستگی است بسیار خطرناک بوده و متولیان در همه بخش‌ها بایددر قالب برنامههای بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت نسبت به رفع مشکلات این قشر از جامعه گام بردارند.

برشان با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در مراکز ملکی در نقاط مختلف اصفهان مراکز فرهنگی، تفریحی، ورزشی و مراقبتی را برای سالمندان راه‌اندازی کند، افزود: همچنین شهرداری مکلف است تعامل و همکاری لازم را برای ساخت و تجهیز باشگاهی به عنوان یک وظیفه رسالتی و خدمات دهنده به شهروندان با سازمان تامین اجتماعی داشته باشد.

وی تاکید کرد: همچنین ضروری است که سازمان برنامه و بودجه برنامه‌ریزی لازم را برای راهاندازی مرکز نگهداری و مراقبت‌های خاص دائمی و با مقطعی برای سالمندان و بازنشستگانی که به دلایل بیماریهای خاص یا نداشتن امکانات، توان مراقبت از آنها مقدور نیست را داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه سازمان‌های متولی فرهنگی، ورزشی و رفاهی نیز مکلف هستند نیازهای سالمندان را شناسایی و متناسب با نیازهای کارشناسی شده برای آنها زیرساخت‌ها را فراهم کنند، ادامه داد: همچنین ضروری است که شهرداری در فضاهای عمومی که دارد ظرفیت‌های مناسب را برای سالمندان فراهم کند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.