گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/43 درصد بوجه شهرداری متعلق به حمل و نقل است
کد محتوا : 33912
تعداد بازدید: 529
يکشنبه، 29 ارديبهشت 1398
43 درصد بوجه شهرداری متعلق به حمل و نقل است
برشان:
43 درصد بوجه شهرداری متعلق به حمل و نقل است
یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از بودجه چهار هزار میلیار ریالی سال 98 شهرداری اصفهان بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال به بودجه حمل و نقل اختصاص دارد این یعنی 43 درصد از کل بودجه و این بدین معنی است که بیشترین هم و غم شورای اسلامی شهر و شهرداری توجه به مسئله ترافیکی ، بهبود محیط زیست، توسعه حمل و نقل
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، اصغر برشان در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: نایب قهرمانی تیم فوتبال سپاهان در لیگ برتر به تمامی ورزشکاران و مسئولان ذیربط و همچنین پیشاپیش ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام ایتام را تبریک و تهنیت عرض می کنم. 
 
وی افزود: از بودجه  چهار هزار میلیار ریالی سال 98 شهرداری اصفهان بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال به بودجه حمل و نقل اختصاص دارد این یعنی 43 درصد از کل بودجه و این بدین معنی است که بیشترین هم و غم شورای اسلامی شهر و شهرداری توجه به مسئله ترافیکی ، بهبود محیط زیست، توسعه حمل و نقل عمومی و توسعه معابر مورد نیاز  و... است. بایستی در یک حرکت تعامل گونه با همراهی مسئولان و شهروندان بتوانیم مشکلات ترافیکی را حل کنیم.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: خوشبختانه خط یک مترو پس از گذشت دو دهه در سال گذشته به اتمام رسید و خط دو مترو نیز عملیات اجرایی آن آغاز و امیدواریم به سرنوشت فرسایشی شدن خط یک مترو دچار نشود.
 
برشان تاکید کرد: بهره برداری بهینه از مترو مستلزم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و استفاده بیشتر و همسو کردن خطوط اتوبوسرانی به ایستگهای مترو و زمینه سازی درب به درب یرای مسافرین است، احداث و تکمیل پارک سوار پایانه ها و احداث پارکینگ برای بهره برداران در استفاده مطلوبتر از مترو است. و بهره برداری کامل از تمامی خط  1مترو مستلزم اتصال مترو بهارستان و شاهین شهر به مبادی و ورودی های خط یک است.
 
وی تصریح کرد: باتوجه به ضرورت بهینه سازی سرویس اتوبوسرانی و اطلاع رسانی مبدا و مقصد با توجه به سرویس‌های الکتورنیکی و بسترسازی بلیط های تخفیف دار  هفتگی ،ماهیانه دانشجویی ،دانش آموزی و کارت منزلت بازنشستگان و پیشکسوتان با پیاده سازی پروژه سیستم یک پارچه AVL و AFC خواستار تسریع در تحقق این امر مهم در بهینه سازی سیستم حمل و نقل عمومی و رفاه شهروندان گرامی امکان پذیر است.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از آنجایی که حلقه چهارم ترافیکی از ضروری ترین اقدامات ترافیکی شهر اصفهان و شهر های هم جوار است خوشبختانه شورای پنجم و شهرداری در اجرایی شدن اتصال این حلقه حفاظتی شاهد عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح شهید اردستانی و تقاطع های غیر همسطح نصف جهان در حوالی کارخانه قند هستیم.
 
برشان ادامه داد: تکمیل این حلقه حفاظتی مستلزم همکاری و اختصاص بودجه و اجرایی نمودن پروژه این حلقه حفاظتی در شهر های همجوار خاصه شهرداری نجف آباد ،خمینی شهر ، گز و برخوار و فلاورجان است.
 
وی اظهار کرد: از استاندار محترم و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خواستار تعامل و همکاری بیشتر در عملیاتی شدن حلقه حفاظتی رینگ چهارم هستم. از اقدامات انجام شده در تملک پایانه صمدیه و عملیاتی نمودن پروژه پایانه آبشار خواستار تسریع در عملیات و بهره برداری از این دو پایانه در اسرع وقت هستم.
 
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: از شهردار محترم اصفهان خواستار عنایت در خصوص نوسازی و تجهیز ناوگان آتش نشانی خاصه ماشین آلات تخصصی که عمر آن بسیار بالاست و توجه ویژه به این مهم در تحقق ایمنی شهروندان خاصه در زمانهای مورد نیاز اطفای حریق و حوادث احتمالی است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.