گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/تالار هنر سریعتر به چرخه هنر ازگردد
کد محتوا : 34117
تعداد بازدید: 1168
يکشنبه، 12 خرداد 1398
تالار هنر سریعتر به چرخه هنر ازگردد
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان:
تالار هنر سریعتر به چرخه هنر ازگردد
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تالار هنر اصفهان مکانی برای تئاتر و هنرمندان تئاتر شهر اصفهان بود، فرشچیان نیز برای بخش خصوصی است، هر اقدامی برای تالار هنر قرار است انجام بگیرد، بگیرد و زمان در این زمینه از دست نرود.
[۰۰:۲۸، ۲/۶/۲۰۱۹] پویا نسب: به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان کوروش خسروی در صحن علنی شورای اسلامی اصفهان، اظهار کرد: در مرکز شهر تاریخی برلین و جزیره ای میان رود spree(اسپیری) محدوده ای به وجود آورده که در دنیا به جزیره موزه ای برلین مشهور است.
 
وی افزود: در این جزیره در مساحتی حدود 86000 متر مربع 6 موزه وجود دارد ، این تمرکزعلاوه بر این که کار را برای گردشگران و سیاحانی که وارد برلین می شوندبسیار آسان کرده است بلکه باعث شهرت برلین و این مجموعه موزه ها شده است.
 
رییس مرکز پژوهش…
[۰۰:۳۶، ۲/۶/۲۰۱۹] پویا نسب: رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان:
تالار هنر سریعتر به چرخه هنر ازگردد
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تالار هنر اصفهان مکانی برای تئاتر و هنرمندان تئاتر شهر اصفهان بود، فرشچیان نیز برای بخش خصوصی است، هر اقدامی برای تالار هنر قرار است انجام بگیرد، بگیرد و زمان در این زمینه از دست نرود.
 
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان فریده روشن در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: اینک که در روزهای پایانی ماه رمضان هستیم به درگاه الهی دعا میکنم در آستانه عید سعید فطر، بندگی در درگاه الهی مقبول افتد و روزه جسمانی در این ماه روح ما را در مسیر صداقت و معنویت به گونه ای پالایش کند که تمامی روزهای سال برای ما حکم ماه رمضانی در برابر دروغ و نفاق و دشمنی با هم نوع داشته باشد.
 
وی افزود: سازمان ملل متحد با تایید و تاکید بر نقش خانواده در جامعه  و نقش والدین در خانواده اول ژوئن مطابق با 11خردادماه را  روز جهانی خانواده نامیده است. این روز با تاکید بر اهمیت نقش والدین در پرورش فرزندان، حضور  پدر و مادر و نقش آن ها را به عنوان اولین مربی در تربیت فرزندان و حمایت از آن ها مورد توجه قرار میدهد. برای رسیدن به تکامل و رشد و پرورش هماهنگ در شخصیت کودک، باید او را در محیط خانواده و در فضایی شاد و صمیمانه پرورش داد، جایی که عشق و محبت دریافت کند. والدین به عنوان رکن خانواده نقش مهمی در آموزش و تربیت اعضاء خانواده برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار ایفا می کنند.  آموزش فرزندان و هدایت آن ها در مسیر رشد اجتماعی از خانواده و توسط والدین آغاز می شود.
 
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اگرچه یکی از دلایل نام گذاری این روز معطوف کردن توجه فرزندان به قدر و ارزش والدین و تشکر و شکرگزاری بابت وجود و زحمات ایشان است، اما یکی از علل چنین نامگداری هایی توجه به اهمیت،  مشکلات یا چالش های موجود در برابر موضوع است. در دنیای امروز توجه به کودک وهویت مستقل آن، نیازها و حقوق کودک فزونی گرفته است و از سوی دیگر بخشی از کشورها با مشکل پیری جمعیت و عدم تمایل خانواده ها به فرزندآوری رو به رو هستند آنچنان که در کشور ما نیز بر افزایش فرزندآوری تاکید میشود. اما متاسفانه آنچه عمدتا فراموش میشود، توانمندسازی والدین و اهمیت آن است. 
 
روشن تاکید کرد: والدین درصورتی می توانند کودکی تربیت کنند که سالم، باسواد و دوستدار محیط زیست، مصلح و سازنده امروز و آینده باشد که خود با این مفاهیم آشنا بوده و توانمندباشند و بتوانند به درستی این مفاهیم را به کودک آموزش دهند. اگر به دنبال تربیت نسلی سازنده برای ایران و اصفهان هستیم که بتوانند امروز، الگوهای توسعه شهری را زندگی  و در آینده پیگیری کنند و  شهر را مبتنی بر توسعه پایدار اداره نمایند نباید نقش الدین را فراموش کنیم. لذا از شهرداری انتظار می رود از آنجایی که در مسایل آموزشی و تربیتی دخالت دارد و به خصوص از آنجایی که اصفهان شهر دوستدار کودک نامیده شده است و شهرداری اصفهان در مراکز اختصاصی کودک یا مراکز عمومی مختلف با مادران و پدران و فرزندان در ارتباط است نحوه آموزش به گونه ای باشد که والدین نیز درگیر و توانمند شوند.
 
وی ادامه داد: فراموش نکنیم والدین اولین آموزش دهندگان کودک هستند نگهداری و احترام به محیط ریست، عدم تمایل به الگوهای پرخطر زیست هم چون مصرف دخانیات، پاسداری از میراث فرهنگی و صنایع دستی که روزهایی درتقویم ملی و جهانی در خردادماه به نام آنها نامیده شده است باید ابتدا توسط خود والدین رعایت گردد تا به کودکان نیز منتقل شود و این مهم بدون پایبندی والدین به این موارد و در صورت نیاز تغییر الگوهای زیست و رفتار والدین که سال ها برایشان درونی شده است، امکان پذیر نمی باشد. و این مساله مسئولیت ما مسئولین و متولیان امور فرهنگی را دوچندان می کند. 
 
رییس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: این مسیر می تواند با استفاده از الگوهای جدید آموزشی مبتنی بر بسترسازی برای گفت و گو و صرف وقت پدر و مادر در کنار کودک و تقویت الگوهای مشارکت،رعایت حقوق انسانی یکدیگر و  شفقت و عشق ورزی میان والدین باشد. از دیگر سو نباید نیازهای والدین را فراموش کرد سلامت پدران و مادران در هنگام بارداری، زایمان و پس از آن و نیازهای روحی و جسمی پدران و مادران  با ارتقای سیستم بهداشتی و آموزشی باید برآورده شود.
 
روشن تصریح کرد: تالار هنر اصفهان مکانی برای تئاتر و هنرمندان تئاتر شهر اصفهان بود، فرشچیان نیز برای بخش خصوصی است، هر اقدامی برای تالار هنر قرار است انجام بگیرد، بگیرد و زمان در این زمینه از دست نرود.
 
وی در پایان با اشاره به آیه قرآنی «و بالوالدین احسانا« حقوق والدین بر فرزندن و حقوق فرزندان بر والدین را یادآوری می نماید، خاطرنشان کرد: در الگوی اسلامی خانواده اهمیت زیادی دارد و همواره در دسترات دینی بر احترام و کرامت والدین و فرزندان در ورابط بایکدیگر تاکید شده است. عمل به این دستورات می تواند بنیان خانواده ای دوستدار یکدیگر و دوستدار جامعه و محیط زیست را مستحکم نماید.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.