گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/نیروی انسانی بومی عنصر بی بدیل توسعه کشورها
کد محتوا : 34911
تعداد بازدید: 429
يکشنبه، 6 مرداد 1398
نیروی انسانی بومی عنصر بی بدیل توسعه کشورها
معین:
نیروی انسانی بومی عنصر بی بدیل توسعه کشورها
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اکثر اقتصاددانان تنها عنصری را که در توسعه کشورها بی بدیل می دانند، عنصر نیروی انسانی بومی است که هم عرق داشته باشد و هم برای اعتلای کشور تلاش کند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: سالروز عملیات مرصاد را پشت سر گذاشتیم، عملیاتی با هجوم گسترده و پس از پذیرش قطعنامه بود و افرادی که از جبهه ها خارج شده بودند مجددا به سرعت وارد منطقه شده و این عملیات را نیز ناکام گذاشتند. 
 
وی افزود: هماهنگی بین ارتش، سپاه و نیروهای مردمی و محلی نشان داد چگونه می توان بر مشکلات فائق آمد.
 
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در این هفته سالگرد شهادت حضرت امام جواد (ع) را در پیش داریم. امیدواریم خداوند همه ما را از پیروان راستین ائمه اطهار قرار دهد.
 
معین تصریح کرد: اکثر اقتصاددانان تنها عنصری را که در توسعه کشورها بی بدیل می دانند، عنصر نیروی انسانی بومی است که هم عرق داشته باشد و هم برای اعتلای کشور تلاش کند. در عرصه تولید و توسعه کشور نیازمند نیروهای کارآمد و مولد هستیم. این نیروها باید از میان جوانان انتخاب شوند.
 
وی تاکید کرد: میزان کارایی و مهارت های نیروی انسانی جدا از آموزش های کلاسیک و دانشگاهی است. همه دانشگاه های دنیا دارای یک رویه و اساس مشترک هستند. افرادی که از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند جنبه تئوری قوی‌تری نسبت به جنبه عملی دارند، پس باید نیروهای دانشگاهی دارای مهارت باشند.
 
خوشبختانه هر روز زمینه های اشتغال و کار فراهم می شود و رشته ها و نیازهای مختلف در جامعه خود را نشان می دهد. فنی و حرفه ای با پیشینه ای روشن نقش موثری را در این زمینه دارد. 
 
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حضور در زمینه های مهارتی برای بسیاری از مردم اهمیت دارد چراکه آنهایی که نیازمند فن و یا حرفه هستند به فنی حرفه‌ای مراجعه می کنند. 
 
معین خاطرنشان کرد: در مدیریت شهری نیز ما به افرادی احتیاج داریم که مهارت در بحث ایمنی ساختمان ها و خدمات شهری داشته باشند.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.