گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/نظام صلاحیت حرفه‌ای موجب شایسته‌سالاری می‌شود
کد محتوا : 34912
تعداد بازدید: 463
يکشنبه، 6 مرداد 1398
نظام صلاحیت حرفه‌ای موجب شایسته‌سالاری می‌شود
مدیر کل فنی حرفه‌ای استان اصفهان:
نظام صلاحیت حرفه‌ای موجب شایسته‌سالاری می‌شود
مدیر کل فنی حرفه‌ای استان اصفهان گفت: تغییر در نگرش ها و رویه های آموزشی ایجاد کرده ایم. پیاده سازی نظام صلاحیت حرفه ای باید جدی گرفته شود چراکه در این پیاده سازی شایسته سالاری مدنظر است.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، آرش اخوان در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: در جامعه ای زندگی می‌کنیم که مسئولان کشور دغدغه بیکاری جوانان کشور را دارند، موضوعی که در کشورهای پیشرفته وجود ندارد، اما آنها با معضل پیری مواجه اند.
 
 
وی افزود: کشورهایی مثل استرالیا و آلمان که با پیری مواجه اند لزوم حمایت ویژه به امر مهارت آموزی را سرلوحه کار خود قرار دادند. امسال سال رونق تولید یعنی سال فنی و حرفه ای است چراکه فنی و حرفه ای موجب کیفیت بخشی به محصولات می شود و اینگونه فروش یک محصول افزایش می یابد.
 
 
مدیر کل فنی حرفه‌ای استان اصفهان ادامه داد: برای کیفی بخشی محصولات مهمترین مولفه نیروی کیفی است، اکثر صنایع بزرگ نیرو احتیاج دارند، اما نیروی ماهر وجود ندارد که استفاده کنند. 
 
اخوان تصریح کرد: روزی کره ای ها آرزو داشتند یک خودرو مثل آنچه در ایران ساخته شد بسازند، اما حالا پس از سال ها به دلیل مهارت آموزی آنها جایگاه های خودرو ایران و کره کاملا مشهود است.
 
وی تاکید کرد: اصلی ترین مطلب در استان اصفهان این است که فغنی حرفه‌ای  از عرضه محوری به سفارش سازی مهارت پیش خواهد رفت و از سوی دیگر مباحث مربوط به حکمرانی محلی را در دستور کار قرار دادیم. 
 
 
 
مدیر کل فنی حرفه‌ای استان اصفهان گفت: تغییر در نگرش ها و رویه های آموزشی ایجاد کرده ایم. پیاده سازی نظام صلاحیت حرفه ای باید جدی گرفته شود چراکه در این پیاده سازی شایسته سالاری مدنظر است. هدف گذاری ما تاثیر پذیری ۱۰۰ درصدی مهارت ها بر اشتغال است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.