گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/مردم ایران نخستین ملت آسیا هستند که به دموکراسی نیل پیدا کردند
کد محتوا : 34993
تعداد بازدید: 355
شنبه، 19 مرداد 1398
مردم ایران نخستین ملت آسیا هستند که به دموکراسی نیل پیدا کردند
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
مردم ایران نخستین ملت آسیا هستند که به دموکراسی نیل پیدا کردند
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورا گفت: در آسیا نخستین کشور و ملتی که با هدف نیل به دموکراسی و محدود کردن قدرت خودکامه تلاش کرد مردم ایران در انقلاب مشروطه بودند.
ه گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فتح الله معین در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: امروز دومین روز از ماه ذی الحجه است. روز گذشته سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) را داشتیم و در ادامه این ماه دو عید بزرگ را در پیش داریم که این اعیاد را خدمت مردم شریف اصفهان تبریک می گویم.
 
وی افزود: متاسفانه در جامعه شاهد کاهش نرخ ازدواج هستیم.
 
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه روز ۱۴ امرداد روز صدور فرمان مشروطیت را گرامی می‌داریم، ادامه داد: در آسیا نخستین کشور و ملتی که با هدف نیل به دموکراسی و محدود کردن قدرت خودکامه تلاش کرد مردم ایران در انقلاب مشروطه بودند. انقلاب مشروطه نماد پیشرو دموکراسی و یک انقلاب ریشه دار بوده است.
 
معین تصریح کرد: مشروطه خواهان مطبوعات را رکن چهارم مشروطه و دموکراسی می‌دانستند.
 
وی تاکید کرد: خبرنگاران قشری هستند که خطر را به خود می پذیرند، اما بهره مادی آنها بسیار اندک است و این افراد قشری بسیار قانع و زحمت‌کش و موثر در جامعه به شمار می‌روند. جادارد یادی کنیم از خبرنگاران ۸ سال دفاع مقدس و شهدای خبرنگار و شهید بزرگواری (محمود صارمی) که امروز به یاد او نام گذاری شده است.

• نظرات پس از بررسی در سایت قابل نمایش است.